Blog

Bloga prowadzimy by pomóc udzielić odpowiedzi na proste pytanie: co to jest marketing eventowy i po co go stosować?
Odpowiedzi udzielamy na wiele sposobów: prowadząc analizy przypadków realizacji z naszego portfolio (case study), prowadząc teoretyczne rozważania dotyczące korzyści jakie płyną z organizacji eventów firmowych oraz opisując możliwe rozwiązania. W naszych wpisach udowadniamy, że marketing oparty na uczestnictwie w angażujących, atrakcyjnych wydarzeniach firmowych stanowi doskonałe uzupełnienie strategii biznesowych firm i instytucji. 

Zachęcamy do korzystania z naszych materiałów, udostępniania wpisów w sieciach społecznościowych oraz komentowania i wyrażania opinii o kolejnych artykułach.

Targi, promocje in-store, czy roadshow? Z jakiej formy eventu marketingowego skorzystać, czyli krótki przegląd 5 najlepszych formatów eventów promocyjnych.

Targi, promocje in-store, czy roadshow? Z jakiej formy eventu marketingowego skorzystać, czyli krótki przegląd 5 najlepszych formatów eventów promocyjnych.

Włączanie eventów marketingowych do strategii promocji marki może być nie lada wyzwaniem. Wiele firm trafia na poważny kłopot już na samym początku drogi - wyboru formatu eventu dostosowanego do zakładanych celów, specyfiki marki i grupy docelowej. Błąd na tym etapie skutkuje najczęściej rozczarowaniem wynikającym z nieosiągnięcia spodziewanego efektu i kończy się całkowitą rezygnacją z tego kanału komunikacji. Tymczasem eventy marketingowe mogą być genialnym narzędziem do realizacji celów biznesowych. 

O ile wybierzesz odpowiedni z nich.

Personel na akcjach promocyjnych, czyli kto jest kim w zespole eventowym.

Personel na akcjach promocyjnych, czyli kto jest kim w zespole eventowym.

Poszukiwanie najlepszej agencji do realizacji akcji promocyjnej dla Twojej marki to zadanie dość skomplikowane. Sytuacji nie ułatwia odpowiedzialność za nierzadko olbrzymi budżet, który przecież powinien przynieść odpowiedni zwrot. To spacer po dość cienkiej grani, a poważny błąd oznacza klapę projektu i być może koniec kariery w firmie. W takiej sytuacji lepiej nie brodzić we mgle.

Poza umiejętnością oceny oferty pod kątem marketingowym i kreatywnym warto też orientować się w kwestiach organizacyjnych, szczególnie w zakresie niezbędnego personelu. 

W naszym wpisie pokażemy Ci kto pracuje na takim evencie i czym się zajmuje. Dzięki temu łatwiej ustalisz, czy agencja rzeczywiście dobrze przemyślała projekt i czy nie ma ryzyka, że na jakimś etapie szykowana akcja się zatnie. W końcu najlepszy nawet plan jest tylko tak dobry, jak ludzie, którzy wprowadzają go w życie.

kategoria:

Jak zmieniliśmy oblicze akcji promocyjnej dla klienta z sektora FMCG. Case study.

Jak zmieniliśmy oblicze akcji promocyjnej dla klienta z sektora FMCG. Case study.

Eventy promocyjne to często duże projekty biznesowe, które mają znaczący wpływ na rozpoznawalność marki i wzrost przychodów. Jednak przy ich złożoności i kosztach, z którymi się wiążą, maksymalizowanie zwrotu z inwestycji może okazać się niezwykle trudne. Nawet dla wielu doświadczonych i dysponujących sporymi zasobami agencji eventowych stanowić to może potężne wyzwanie.

W niniejszym Case Study przyjrzymy się akcji promocyjnej, która poszła źle i pokażemy w jaki sposób udało nam się ją uratować.

Organizacja eventów jako budowanie doświadczeń

Organizacja eventów jako budowanie doświadczeń

Komunikacja marketingowa oparta na budowaniu doświadczeń swą skuteczność zawdzięcza odwołaniu do jednej z najsilniejszych motywacji ludzkich – chęci przeżycia czegoś niezwykłego. Zanim jednak zaczniesz zastanawiać się, gdzie na Twoim kolejnym evencie stanie kolejka górska pomyśl, czy uczestnicy nie będą potykać się o kable. 

Polub nas na Facebooku

Oceń realizacje na Instagram

Obserwuj nas na LinkedIn

Obserwuj nas na Tweeterze

Odwiedź nasz kanał na YouTube

ul. Mackiewicza 9,
31-214 Kraków 
tel: 570 520 700 lub 669 252 323
mail: krakow@lillahouse.com