Jak wykorzystać potencjał promocji Out-Of-Store: Skuteczne strategie sukcesu

Jak wykorzystać potencjał promocji Out-Of-Store: Skuteczne strategie sukcesu

W dzisiejszym świecie, gdzie konsumenci są bombardowani reklamami cyfrowymi, marketing out-of-store (OOS) staje się niezwykle interesującą strategią wzmacniania rynkowej pozycji marki i realizacji szerokiego zakresu celów biznesowych: od kreowania wizerunku, przez budowanie świadomości marki, po bezpośrednie zwiększanie wyników sprzedażowych.

W skrócie, marketing OOS opiera się na wykorzystaniu kreatywnych strategii promocyjnych realizowanych w bezpośrednim kontakcie z odbiorcami poza tradycyjnymi punktami sprzedaży (POS).

W tym artykule omówimy bardziej szczegółowo, czym jest marketing OOS, jakie są jego zalety oraz jak skutecznie wdrożyć tego rodzaju kampanie. Zastanowimy się, na jakim etapie lejka sprzedażowego znajdują się działania OOS. Przedstawimy również zagrożenia, jakie można napotkać podczas realizacji akcji OOS i jak się przed nimi ustrzec.

Jak Promocje Out-of-Store Mogą Pomóc Twojej Firmie?

Istnieje wiele zalet stosowania marketingu w kanale OOS, które mogą stanowić istotne wsparcie dla rozwoju Twojej firmy, szczególnie w dzisiejszym, zatłoczonym świecie reklamy cyfrowej.

Po pierwsze, jest to bardzo skuteczny sposób na dotarcie do szerokiego grona odbiorców, w tym do osób, które niechętnie wchodzą w kontakt z marką za pośrednictwem Internetu lub mediów społecznościowych. Wbrew pozorom jest to niemała grupa odbiorców, która stale rośnie, na co wskazuje upowszechnianie się ad-blockerów i malejące zaufanie do treści publikowanych w Internecie.

Marketing OOS może być również niezwykle skuteczny w tworzeniu pozytywnych skojarzeń z produktem lub usługą. Za jego pośrednictwem możliwy jest kontakt z klientami w zaskakujący i przyciągający uwagę sposób. To nie tylko szansa na dotarcie do nowych grup odbiorców, ale także na wykreowanie unikalnego doświadczenia związanego z marką.

W kanale OOS możliwe jest również angażowanie konsumentów w sposób niedostępny w innych formach reklamy. W ten sposób akcje OOS mogą nie tylko wspomóc zwiększenie sprzedaży, ale również przyczynić się do budowania lojalności klientów oraz tworzenia atrakcyjnego wizerunku marki i wyróżnienia się na rynku.

Dzięki kreatywnym aktywacjom i bezpośredniemu kontaktowi z marką oraz jej ambasadorami możliwe staje się budowanie wartościowych relacji z odbiorcami, które niezwykle trudno nawiązać wyłącznie w Internecie.

Promocje w Kanale OOS Jako Część Strategii Marketingowej Firmy

Marketing OOS należy traktować jako część strategii marketingowej Twojej firmy.

Włączenie działań marketingowych w kanale OOS może znacznie wpłynąć na podniesienie skuteczności innych aktywności marketingowych podjętych przez firmę, chociażby działań komunikacyjnych realizowanych w mediach społecznościowych.

Wpływ ten będzie szczególnie duży, jeśli uda się stworzyć kreatywne, angażujące aktywacje, które mogą stać się bardzo bogatym źródłem viralowego contentu online.

Poniżej przedstawiamy kilka możliwych przykładów tego, jak kampanie promocyjne OOS mogą wpisać się w ogólną strategię Twojej marki i wzmocnić jej oddziaływanie.

Harmonizacja przekazu marketingowego

Stworzenie spójnego przekazu wzmacnia tożsamość marki i pomaga budować zaufanie wśród odbiorców. Włączenie kampanii OOS w ramach budowania wizerunku pozwala uzupełnić komunikację poprzez wartościową interakcję z odbiorcami.

Przykład: Jeśli Twoja marka planuje kampanię online promującą nową linię produktów, działania OOS mogą skupić się na rozdawaniu próbek, by zachęcić odbiorców do ich wypróbowania. Brand Ambasadorzy mogą również rozwiać wątpliwości lub wskazać na cechy produktów, które trudno przekazać w komunikacji w Internecie.

Kampanie OOS jako Element Lejka Sprzedażowego

Kampanie OOS mogą zostać wykorzystane na różnych etapach lejka sprzedażowego – od budowania świadomości, przez tworzenie zainteresowania produktem, po podejmowanie decyzji zakupowej. Wykorzystując ten kanał komunikacji, marki mogą tworzyć wydarzenia skierowane do odbiorców na różnych etapach lejka, bądź stworzyć kampanię prowadzącą przez cały proces.

Przykład: Podczas dużego festiwalu muzycznego hostessy i brand ambasadorzy mogą rozdawać broszury informacyjne i ulotki (awareness), zapraszając do strefy promocyjnej, w której prowadzone są demonstracje produktów (interest) oraz sprzedaż (decision).

Wsparcie Kampanii w Środowisku Digital

Kampanie w kanale OOS doskonale nadają się do promowania działań w mediach cyfrowych, na przykład poprzez zachęcanie uczestników wydarzeń do śledzenia marki w mediach społecznościowych lub odwiedzania strony internetowej. Kampania OOS może również wykorzystywać nowoczesne narzędzia do migracji odbiorców z offline do online, na przykład za pośrednictwem dedykowanych landing page’y bądź aplikacji.

Dzięki temu możliwe jest zwiększanie zasięgu kampanii digitalowych i angażowanie w komunikację marki.

Przykład: Podczas eventów OOS możesz wykorzystać aplikacje konkursowe na urządzeniach przenośnych, którymi dysponują hostessy. Udział w konkursie wymaga zostawienia adresu mailowego do dalszej komunikacji marketingowej.

Zbieranie Feedbacku z Rynku

Marketing w kanale OOS doskonale sprawdza się do zbierania opinii i informacji zwrotnych od uczestników, a także użytkowników produktu. Pozwalają one lepiej zrozumieć oczekiwania i potrzeby odbiorców. Dzięki temu możliwa będzie optymalizacja wszystkich działań marketingowych oraz wprowadzenie korekt w ofercie.

Przykład: Podczas wydarzenia zespoły promocyjne mogą prowadzić wywiady z uczestnikami i użytkownikami, bądź wykorzystać narzędzia do ankietowania.

Kampanie OOS jako Testy A/B

Kampanie OOS można wykorzystać do przeprowadzenia testów rozmaitych kreacji bądź komunikatów marketingowych w rzeczywistych warunkach rynkowych. Dzięki skalowalności eventów możliwe jest przygotowanie testów o ograniczonym zasięgu i dopiero na podstawie zebranych danych wdrożenie ich na szerszą skalę w rozmaitych kanałach komunikacji.

Przykład: Twoja marka może przeprowadzić dwa różne eventy promocyjne w różnych lokalizacjach i porównać, która strategia przyniosła lepsze rezultaty.

Integrując marketing OOS z ogólną strategią marketingową Twojej marki, możesz znacząco zwiększyć efektywność działań promocyjnych, budować silniejsze relacje z klientami i osiągać lepsze wyniki sprzedażowe. 

Dzięki przemyślanemu podejściu i wykorzystaniu synergii pomiędzy różnymi kanałami komunikacji, działania OOS mogą zatem stać się potężnym narzędziem wspierającym wszystkie Twoje działania promocyjne.

Ludzie jako Największy Atut Twojej Kampanii OOS

W działaniach marketingowych, zwłaszcza w zakresie działań out-of-store, kluczową rolę odgrywają odpowiednie zespoły promocyjne.

Oto kilka powodów, dlaczego są one najważniejsze:

Bezpośredni Kontakt z Klientem

Zespoły promocyjne stanowią bezpośrednie połączenie między marką a klientem. Ich interakcje mają natychmiastowy wpływ na wrażenia konsumentów i mogą zdecydować o sukcesie lub porażce kampanii marketingowej.

Budowanie Relacji i Zaufania

Profesjonalni i dobrze wyszkoleni członkowie zespołu promocyjnego potrafią nawiązywać relacje z potencjalnymi klientami, budując zaufanie do marki. Osobisty kontakt pozwala na lepsze zrozumienie potrzeb i oczekiwań klientów, co jest trudne do osiągnięcia przez inne formy reklamy.

Elastyczność i Szybka Reakcja

Zespoły promocyjne mogą elastycznie reagować na zmieniające się warunki rynkowe i natychmiast odpowiadać na pytania lub obawy klientów. Dzięki temu są w stanie dostosować swoje działania w czasie rzeczywistym, co zwiększa efektywność kampanii.

Personalizacja Przekazu

Interakcje na żywo pozwalają na personalizację przekazu marketingowego. Zespoły promocyjne mogą dostosowywać swoje komunikaty w zależności od specyfiki klienta, co zwiększa szanse na zainteresowanie i zaangażowanie odbiorców.

Zbieranie Cennych Informacji Zwrotnych

Bezpośredni kontakt z klientami umożliwia zespołom promocyjnym zbieranie natychmiastowych informacji zwrotnych. To cenne źródło danych, które można wykorzystać do optymalizacji strategii marketingowych i dostosowania oferty do potrzeb rynku.

Kreowanie Pozytywnego Wizerunku Marki

Dobrze zorganizowane i profesjonalnie prowadzone działania promocyjne wpływają pozytywnie na wizerunek marki. Klienci doceniają zaangażowanie i profesjonalizm zespołów promocyjnych, co przekłada się na pozytywne skojarzenia z marką.

Umiejętność budowania relacji, elastyczność i personalizacja przekazu sprawiają, że zespoły promocyjne są fundamentem skutecznych działań marketingowych w kanale OOS. Warto więc inwestować w odpowiednie szkolenia i rozwój personelu, aby maksymalizować efektywność kampanii.

Wskazówki dla Skutecznego Marketingu Out-of-Store

Skuteczne działania marketingowe out-of-store (OOS) wymagają starannego planowania i realizacji krok po kroku, według założonego kalendarza działań.

Oto kilka kluczowych wskazówek, które są niezbędne do zrealizowania skutecznej kampanii OOS:

Określ Swoje Cele

Zanim zaczniesz planować kampanię marketingu OOS, ważne jest, aby jasno określić swoje cele. Co chcesz osiągnąć dzięki tej kampanii? Czy chcesz zwiększyć świadomość marki, wygenerować leady, czy zwiększyć sprzedaż? Jasne określenie celów pomoże Ci wybrać odpowiednie kanały i strategie marketingu OOS.

Zidentyfikuj Swoją Grupę Docelową

Dokładne zrozumienie Twojej grupy docelowej pomoże Ci wybrać odpowiednie lokalizacje i formaty aktywności. Odpowiedz sobie na pytanie do kogo chcesz dotrzeć z działaniami OOS, a następnie stwórz persony, które będą reprezentować przedstawicieli Twojej grupy docelowej. 

Wybierz Odpowiednie Narzędzia

Istnieje wiele różnych narzędzi marketingu OOS, z których możesz skorzystać, takich jak strefy promocyjne, trucki sprzedażowe, cyfrowe ekrany, sampling, roadshow czy marketing doświadczeń. Wybór odpowiednich narzędzi będzie zależał od Twojego budżetu, grupy docelowej i celów kampanii. Wybierz te, które najlepiej pasują do Twoich odbiorców i budżetu.

Stwórz Kreatywne i Angażujące Kampanie

Twoje kampanie marketingu OOS muszą być kreatywne i angażujące, aby zwrócić uwagę ludzi i skłonić ich do działania. Pamiętaj, że największa odpowiedzialność spoczywać będzie na barkach personelu, który prowadził będzie działania. Niezwykle istotny będzie zatem proces rekrutacji i szkolenia hostess, brand ambasadorów, oraz supervisorów. Przygotowując zespół do realizacji przygotuj scenariusze, tak by byli gotowi reagować zgodnie z najlepszym interesem Twojej firmy.  Pamiętaj, że Twój zespół musi być w stanie przyciągnąć uwagę ludzi i sprawnie przekazać Twoją wiadomość.

Dobierz Najbardziej Odpowiednie Lokalizacje

Lokalizacja Twoich działań OOS jest kluczowa dla ich sukcesu. Wybierz miejsca, w których Twoja grupa docelowa spędza czas i jest najbardziej podatna na odbiór Twojej wiadomości.

Mierz Swoje Wyniki

Ważne jest, aby śledzić wyniki kampanii OOS i dokonywać niezbędnych korekt. Bez śledzenia wyników i tworzenia raportów nie będziesz wiedzieć, co działa, a co nie, i nie będziesz w stanie dokonać niezbędnych korekt, aby poprawić wyniki swoich kampanii.

Na Co Jeszcze Zwrócić Uwagę, By Podnieść Skuteczność Działań Marketingowych OOS

 • Używaj spójnego przekazu i brandingu: Zapewnij, że wszystkie Twoje materiały reklamowe OOS są spójne i oddają tożsamość Twojej marki.
 • Współpracuj z influencerami lub celebrytami: Wykorzystaj ich zasięg, aby dotrzeć do szerszej publiczności.
 • Wykorzystaj nowoczesne technologie: Rozszerzona rzeczywistość (AR) czy rzeczywistość wirtualna (VR) to doskonałe narzędzia do tworzenia bardziej wciągających doświadczeń.
 • Bądź kreatywny: Staraj się zaskoczyć odbiorców nowymi pomysłami i rozwiązaniami.
 • Obsługa prawna: Upewnij się, że działania są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa i regulacjami, aby uniknąć potencjalnych problemów.

Stosując się do tych wskazówek, możesz stworzyć udane kampanie OOS, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele biznesowe. Pamiętaj, że skuteczny marketing OOS wymaga kreatywności, starannego planowania i ciągłego mierzenia wyników, aby optymalizować działania i osiągać lepsze rezultaty.

Sprawdzone Sposoby na Zwiększenie Sprzedaży dzięki Marketingowi Out-Of-Store

Sprawdzone sposoby na zwiększenie sprzedaży dzięki marketingowi out-of-store mogą obejmować różnorodne strategie i taktyki, które angażują klientów w nowatorski sposób. Jednym ze skutecznych podejść jest organizacja eventów i aktywności społecznościowych w kanale OOS. Poprzez zorganizowanie atrakcyjnych wydarzeń, takich jak pokazy produktów, strefy promocyjne, konkursy i loterie, firma może przyciągnąć uwagę klientów i skłonić ich do zakupu.

Dodatkowo, dystrybucja darmowych próbek lub promocyjnych gadżetów podczas festiwali, imprez masowych, lub w obleganych letnich i zimowych kurortach może przyczynić się do zwiększenia świadomości marki i zachęcenia klientów do dokonania zakupu w przyszłości. Kolejnym sprawdzonym sposobem jest wykorzystanie strategii lokalnego marketingu, takich jak obecność podczas regionalnych wydarzeń. Dzięki temu firma może zbudować więź z lokalną społecznością i zyskać lojalność klientów, co w rezultacie może przełożyć się na wzrost sprzedaży.

Wreszcie, marketing OOS może być skutecznym narzędziem w budowaniu relacji z klientami poprzez interaktywne formy komunikacji, takie jak działania na platformach społecznościowych, tworzenie interaktywnych instalacji w przestrzeni publicznej czy organizacja spotkań z klientami. Dzięki tym działaniom firma może zacieśnić więzi z klientami i zbudować lojalność, co w konsekwencji może przyczynić się do zwiększenia sprzedaży oraz osiągnięcia sukcesu biznesowego.

W zakresie działań out-of-store na szczególną uwagę zasługują:

Brand Activations czyli Aktywacje Konsumenckie

Aktywacje konsumenckie (brand activations) to wszelkie działania angażujące konsumentów, pozwalające na zbudowanie długofalowego zaangażowania pomiędzy kupującym a marką. Ich celem jest wzmocnienie świadomości marki oraz budowanie pozytywnych interakcji z jej docelową grupą odbiorców.

W Lilla House skutecznie angażujemy konsumentów do dialogu z marką, uwzględniając indywidualne potrzeby klienta. W ramach współpracy proponujemy szerokie spektrum działań. Doskonale wiemy, że kluczowe jest stworzenie unikalnej atmosfery, która skupia uwagę uczestników i buduje pozytywne skojarzenia z marką. Jesteśmy gotowi dostosować nasze podejście do indywidualnych potrzeb klienta, wykorzystując pełnię naszych zasobów, aby stworzyć niezapomniane doświadczenia z marką.

Trasy Promocyjne czyli Roadshow

Trasa promocyjna może przypominać trasę koncertową. W tym przypadku, zamiast zespołu muzycznego, marka podróżuje z produktem lub usługą. Roadshow to świetny sposób na dotarcie do klientów w różnych miastach i regionach. Podczas roadshow marka może zorganizować różne atrakcje, takie jak konkursy, gry i prezentacje, aby przyciągnąć uwagę klientów. Roadshow to także doskonała okazja do przeprowadzenia badań rynkowych i uzyskania opinii klientów na temat produktów lub usług.

Sampling

Dystrybucja darmowych próbek danego produktu wśród konsumentów to nie tylko skuteczna strategia wspierania sprzedaży, ale również budowanie świadomości marki, tworzenie jej pozytywnego wizerunku oraz umacnianie pozycji rynkowej firmy. Sampling to jedna z najefektywniejszych metod dotarcia do konsumentów, która pozwala na bezpośredni kontakt z klientami. Bezpłatne próbki i dodatkowe materiały promocyjne budują bliższe relacje z konsumentami, dając im jednocześnie możliwość wypróbowania produktu przed zakupem.

Pop-up Store

Pop-up store to krótkoterminowa akcja, która polega na tworzeniu sklepów działających przez krótki czas. Jest to swego rodzaju „tymczasowy sklep”, strategicznie rozmieszczany w miejscach o dużym ruchu, przyciągający klientów. Mimo tymczasowej obecności pop-up sklepy zyskały popularność, umożliwiając przedsiębiorcom promocję marek i produktów. Zwykle oferują atrakcyjne ceny, przyciągając uwagę klientów w zatłoczonych miejscach. To skuteczne narzędzie dla nowych przedsiębiorców i popularnych marek, które chcą przypomnieć o swojej obecności.

Strefy Promocyjne

To wszelkie niezapomniane wydarzenia, które wyróżnią Twoją markę spośród konkurencji! Wybór właściwej formy zależy od możliwości zleceniodawcy, planowanego budżetu, ale także od wyboru odpowiedniej agencji eventowej, która podejmie się realizacji takich działań.

Agencja Eventowa Lilla House specjalizuje się w organizacji stref promocyjnych towarzyszących akcjom "out of store", dzięki którym przenosimy doświadczenie zakupowe poza tradycyjne sklepy, tworząc niepowtarzalne chwile, które utkwią w pamięci klientów.

Strefy promocyjne mogą obejmować różnorodne miejsca relaksu, zaprojektowane i stworzone zgodnie z wytycznymi zaakceptowanymi przez zleceniodawcę akcji. To miejsca, które muszą zwracać uwagę swoim nietuzinkowym wyglądem i jednocześnie zapraszać do zatrzymania się i wzięcia udziału w atrakcjach oferowanych w tych lokalizacjach. Jakie to mogą być atrakcje? Mogą to być np. degustacje, sampling (wręczanie darmowych próbek), gry i zabawy dla dzieci itp. Strefy takie przyjmują różne formy wizualne, od zwykłego namiotu obrandowanego logiem organizatora po zaawansowane trucki, czyli tiry z pełną infrastrukturą potrzebną do przeprowadzania aktywacji. Najważniejszym celem strefy promocyjnej jest przyciągnięcie uwagi i zachęcenie do kontaktu z promowanym produktem. To także okazja do wytłumaczenia, jak dany produkt działa, pokazania jego zalet i poinformowania, gdzie można dokonać jego zakupu.

Promocje Uliczne z Udziałem Hostess

To profesjonalne usługi z zakresu działań out-of-store, realizowane przy udziale hostess i hostów. Takie działania potrafią nadać wyjątkowy charakter każdemu wydarzeniu. Bez względu na to, jaki event organizujesz – promocję produktu czy imprezę plenerową – właściwie dobrane hostessy i hości potrafią nadać odpowiedni wydźwięk wydarzeniu i osiągnąć zakładane cele.

Wprowadzanie Produktów na Rynek czyli Kick Off

Premiera nowego produktu, poparta dedykowanym działaniem, to już wydarzenie samo w sobie, które stanowi doskonałą szansę na nawiązanie nowych relacji biznesowych. Dzięki takim inicjatywom nie tylko umacniasz więzi, ale również budujesz solidną markę, dając klientom możliwość zapoznania się z nowościami.

 


 

Potrzebujesz wyceny swojego eventu?

 


 

Trendy w marketingu OOS, na które warto zwrócić uwagę

Marketing OOS stale ewoluuje, a nowe trendy pojawiają się cały czas. Firmy, które chcą odnieść sukces w tym obszarze, muszą być na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami i dostosowywać swoje strategie w odpowiedni sposób.

Oto kilka trendów w marketingu OOS, na które warto zwrócić uwagę w najbliższym czasie:

 • Spersonalizowane doświadczenia: Konsumenci coraz bardziej oczekują spersonalizowanych doświadczeń we wszystkich aspektach swojego życia, w tym w marketingu OOS. Firmy mogą wykorzystać dane i technologie, aby tworzyć spersonalizowane reklamy i doświadczenia, które są bardziej istotne dla poszczególnych konsumentów.
 • Doświadczenia oparte na rzeczywistości rozszerzonej (AR) i rzeczywistości wirtualnej (VR)
 • Marketing oparty na lokalizacji
 • Technologia oparta na beaconach i interakcji za pośrednictwem urządzeń mobilnych
 • Marketing z udziałem influencerów
 • Marketing oparty na danych

Jakich błędów unikać podczas akcji out-of-store

Marketing out-of-store (OOS) może być niezwykle skutecznym narzędziem do zwiększania świadomości marki, generowania ruchu i sprzedaży. Jednakże, jak w przypadku każdej strategii marketingowej, istnieje ryzyko popełnienia błędów, które mogą zniweczyć Twoje wysiłki.

Oto kilka typowych błędów, których należy unikać podczas akcji OOS:

Podczas organizacji akcji out-of-store jednym z największych zagrożeń jest ryzyko związane z aspektami prawno-regulacyjnymi, które należy uwzględnić, aby uniknąć potencjalnych konsekwencji prawnych. Niespełnienie odpowiednich przepisów i wymogów prawa może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych oraz negatywnego wpływu na reputację firmy. Przykładowe zagrożenia związane z prawem mogą obejmować naruszenia praw własności intelektualnej, takie jak nieautoryzowane wykorzystanie znaków towarowych lub treści chronionych prawem autorskim. Ponadto, działania out-of-store mogą podlegać różnym przepisom regulującym reklamę, ochronę danych osobowych, bezpieczeństwo i higienę pracy, a także inne kwestie prawne związane z konkretnymi rodzajami działań, takimi jak organizacja eventów czy dystrybucja produktów. Dlatego ważne jest, aby przed przystąpieniem do działań marketingowych out-of-store dokładnie zapoznać się z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz skonsultować się z odpowiednimi specjalistami prawnymi, aby upewnić się, że wszystkie działania są zgodne z obowiązującym prawem. Dbałość o przestrzeganie wymogów prawnych nie tylko minimalizuje ryzyko wystąpienia potencjalnych problemów prawnych, ale także buduje zaufanie klientów i wzmacnia reputację marki jako uczciwego i odpowiedzialnego podmiotu na rynku.

Podejmując działania OOS, możesz zostawić kwestie prawne i odpowiedzialności za właściwe przestrzeganie prawa agencji, której powierzasz takie działania.

Inne zagrożenia, o których należy pamiętać podczas działań OOS to:

 • Niewyznaczenie jasnych celów
 • Niewybranie odpowiedniej grupy docelowej
 • Niewykorzystanie kreatywnych i przyciągających wzrok materiałów reklamowych
 • Niewłaściwy dobór odpowiednich kanałów OOS
 • Niewykorzystanie nowoczesnych technologii
 • Brak narzędzi do mierzenia efektów działań

Czas na Działanie: Jak wdrożyć marketing OOS w Twojej firmie

Skoro poznałeś już zalety, trendy i najlepsze praktyki w zakresie marketingu out-of-store (OOS), czas wdrożyć je w swojej firmie! Pamiętaj, że kampanie OOS wymagają starannego planowania, kreatywnego podejścia i ścisłego monitorowania wyników.

Wybór odpowiedniej agencji eventowej jest kluczowy dla sukcesu Twojej kampanii OOS. Agencja powinna mieć doświadczenie w marketingu OOS i rozumieć Twoje cele biznesowe. Powinna również dysponować odpowiednimi zasobami i infrastrukturą do realizacji Twojej kampanii.

Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze agencji eventowej:

 • Doświadczenie: Wybierz agencję, która ma doświadczenie w marketingu OOS i zna się na różnych kanałach i formatach reklamowych.
 • Znajomość branży: Upewnij się, że agencja rozumie Twoją branżę i grupę docelową.
 • Obsługa prawna: Wybierz agencję, która odpowiada za realizację działań w zgodzie z prawem i przepisami. Możesz zapytać, czy wybrana agencja ma ubezpieczenie OC i w jakim zakresie prawnym odpowiada za swoje działania.
 • Kreatywność i zaplecze: Wybierz agencję, która ma kreatywne podejście i potrafi tworzyć wciągające kampanie OOS. Oprócz kreatywności, zapytaj, jakim zapleczem sprzętowym, personalnym i infrastrukturalnym dysponuje dana firma eventowa.
 • Komunikacja: Upewnij się, że agencja ma dobre umiejętności komunikacyjne i będzie Cię na bieżąco informować o postępach w realizacji kampanii.
 • Referencje: Poproś agencję o referencje od innych klientów.

Wdrożenie marketingu OOS w Twojej firmie może być świetnym sposobem na zwiększenie świadomości marki, generowanie ruchu i sprzedaży. Stosując się do tych wskazówek, możesz stworzyć udane kampanie OOS, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele biznesowe.

PODSUMOWANIE

Wykorzystanie działań OOS pozwala firmom wyróżnić się na tle konkurencji i budować głębsze, bardziej znaczące relacje z klientami poprzez empatię i zrozumienie. Bezpośrednia informacja zwrotna od odbiorców jest bezcennym skarbem, który napędza dalszy rozwój i doskonalenie. To szansa na dotarcie do potencjalnych klientów w bardziej osobisty i autentyczny sposób, budując jednocześnie silne więzi oparte na zaufaniu i lojalności.

Na podstawie powyższego artykułu i przytoczonych przykładów można jednoznacznie stwierdzić, że działania OOS mogą być wykorzystane na każdym etapie lejka sprzedażowego, pomagając budować świadomość marki, porównywać produkty, zachęcać do zakupu i budować lojalność wobec marki.

Więcej na naszym blogu

 

Skuteczny Marketing

Co to jest marketing In-Store

Cena eventu

Co składa się na finalny koszt

Wywiad z Dyrektorem wykonawczym G. Maciaszkiem

W Eventach najważniejsze są doświadczenia

Event Manager

Przeczytaj czym się zajmuje i jak wygląda jego praca

 

Podziel się

Polub nas na Facebooku

Oceń realizacje na Instagram

Obserwuj nas na LinkedIn

Obserwuj nas na Tweeterze

Odwiedź nasz kanał na YouTube