Akcja promocyjna dla ekspertów: promocja produktu, którego nie można pokazać

kategoria:
Akcja promocyjna dla ekspertów: promocja produktu, którego nie można pokazać

Założenia

Akcja promocyjna prowadzona miała być podczas festiwalu muzycznego. Ze względu na charakter produktu standardowe działania polegające na wyraźnej ekspozycji marki i logotypu nie wchodziły w grę. Dodatkową trudność stanowiła konieczność nie tyle zachęcenia odbiorców do skorzystania z produktu, ile wpłynięcie na zmianę ich dotychczasowych preferencji.

Nasze działania musiały przyciągać uwagę i angażować dużą grupę odbiorców w trakcie 5. dni trwania festiwalu. Zadaniem było zatem zaprojektowanie takich mechanizmów i aktywności, które pozwolą na swobodny kontakt odbiorców z marką i będą na tyle atrakcyjne, by sami chcieli dalej przekazywać informację o akcji.

Przyjęta strategia

Przejęliśmy kontrolę nad częścią terenu festiwalowego i zaaranżowaliśmy ją jako centrum relaksu dla uczestników. Celem było stworzenie komfortowej przestrzeni do swobodnego kontaktu odbiorców z promowaną marką, rozmowy i odpoczynku od zgiełku festiwalu. Dla chętnych przygotowaliśmy rozliczne aktywizacje i konkursy.

Skorzystaliśmy przy tym z wiedzy o naszych odbiorcach. Grupa, do której kierowaliśmy przekaz szuka kontaktu z rówieśnikami i otwarta jest na niecodzienne doświadczenia. Co więcej, ceni sobie nowoczesność i bardzo chętnie i swobodnie korzysta z telefonów i tabletów. Dzieli się przy tym swoimi przeżyciami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Z tego powodu ważne stało się przygotowanie mechanizmów zachęcających do tworzenia multimediów i przesyłania ich na profile społecznościowe oraz udostępnienie mobilnych aplikacji konkursowych.

Realizacja

By odpowiedzieć na potrzeby grupy docelowej przygotowaliśmy zamkniętą strefę, w której centrum znalazł się duży namiot pneumatyczny wpisujący się w kolory i aktualny przekaz marki. To ważny element udanej akcji promocyjno-sprzedażowej: strefa, niezależnie od tego, czy będzie to namiot, kontener, czy strefa otwarta, utrzymana powinna być w kolorystyce marki. Ważnym elementem były dodatki składające się na spójny przekaz wizerunkowy.

Uczestnicy festiwalu bardzo chętnie szukają dodatkowych atrakcji, szczególnie jeśli mogą brać w nich udział w większym gronie i w niezobowiązującej, luźnej atmosferze. Zadbaliśmy zatem o to, by w naszej strefie ich nie brakowało. Konkursy, które zaproponowaliśmy zachęcały do małego wysiłku fizycznego  i intelektualnego. Do części z nich powstały dedykowane aplikacje mobilne służące nie tylko dostarczeniu unikatowego doświadczenia marki, ale również zbierania wartościowych leadów.

 

Ważne okazało się też zagospodarowanie miejsca do relaksu: pufy, leżaki, hamaki świetnie zdają egzamin i zapewnią równowagę zwiększającą ilość odwiedzających.

Akcja promocyjna to działanie, którego wizytówką są ludzie. Nasza ekipa miała za zadanie wczuć się w nastrój panujący na festiwalu. Pozytywne i przyjacielskie nastawienie oraz nieodłączny uśmiech na twarzy towarzyszyły nam przez całą  imprezę ułatwiając podjęcie i podtrzymanie relacji. Staraliśmy się przy tym być partnerami odwiedzających naszą strefę i nie narzucać się im z przekazem marketingowym. To właśnie dlatego nasi goście sami szukali możliwości kontaktu z nami, a nasza strefa stale tętniła życiem.

Zaprojektowane przez nas mechanizmy zachęcające do robienia zdjęć opatrzonych chwytliwymi hashtagami sprawiły, że zasięg akcji znacząco się rozszerzył dzięki wykorzystaniu możliwości social mediów.

Wyniki

Przygotowana przez akcja promocyjna trwała pięć dni. W jej trakcie naszą strefę odwiedziły setki potencjalnych klientów. Wielu z nich zdecydowało się zostawić podstawowe dane kontaktowe pozwalając naszemu klientowi na dalsze prowadzenie wartościowej komunikacji marketingowej.

Działania poskutkowały również znaczącym oddźwiękiem w sieciach społecznościowych i przyniosły naszemu klientowi dużą ilość wysokiej jakości materiałów multimedialnych, z których korzystać będzie mógł na długo po zakończeniu akcji.

Wnioski

Festiwale bez wątpienia są bardzo dobrym miejscem na przeprowadzenie akcji promocyjnych, głównie ze względu na ilość potencjalnych odbiorców komunikatów marketingowych. Ze względu na swoją specyfikę wymagają jednak skrupulatnego planowania. Podstawowym problemem jest wygranie walki o uwagę uczestników.

Doświadczona agencja eventowa będzie w stanie zaproponować rozwiązania umożliwiające przebicie się przez szum i osiągnięcie zakładanych celów.

Podziel się

Skontaktuj się z nami

Masz dla nas ofertę? Napisz:

Polub nas na Facebooku

Oceń realizacje na Instagram

Obserwuj nas na LinkedIn

Obserwuj nas na Tweeterze

Odwiedź nasz kanał na YouTube

Biuro Łódź
ul. Piotrkowska 276,
90-361 Łódź 795 978 998

Biuro Kraków
ul. Bociana 22a,
31-213 Kraków 518 258 851