Pikniki firmowe według Lilla House

kategoria:
Pikniki firmowe według Lilla House

Jesień to doskonały moment na organizację pikników firmowych. Skończył się okres urlopowy, pogoda jeszcze dopisuje, a przed zespołami okres wytężonej pracy. Warto skorzystać z okazji by odświeżyć relacje marki z pracownikami. 

Po co robić pikniki firmowe

Pikniki firmowe to przede wszystkim forma gratyfikacji i motywacji pracowników. Trudno przecenić znaczenie tego rodzaju działań w przypadku dużego nasycenia rynku pracy i wiążącej się z nią koniecznością konkurowania o pracowników. Z jednej strony chodzi o maksymalizowanie potencjału zespołu, z drugiej zaś o wysłanie w świat czytelnego przesłania: w naszej firmie szczególnie dbamy o pracowników. W obu tych aspektach pikniki firmowe sprawdzają się znakomicie.

Ale to przecież nie wszystko. Wydarzenia tego rodzaju to również doskonała okazja do prowadzenia działań z zakresu team buidingu czy employer brandingu. Można je również z powodzeniem wykorzystywać do angażowania pracowników w życie marki, przypominać o jej misji i wartościach.

Możliwych korzyści dla biznesowych jest bez liku, warto zatem zadbać, by ten potencjał się nie marnował. 

Jak robić pikniki firmowe

Co sprawia, że piknik firmowy jest udany? Odpowiedź jest prosta: interakcje. To rzecz absolutnie podstawowa i jednocześnie kluczowa. W tym sensie pikniki firmowe niczym nie różnią się od innych imprez skierowanych na wewnętrzne potrzeby organizacji. Zawsze chodzi o interakcje. I to w wielu kierunkach. Z marką, z pozostałymi uczestnikami, z przedstawicielami kierownictwa firmy. Im więcej tym lepiej.

Cała sztuka polega na tym, by te interakcje zaplanować i nimi pokierować.

Niezbędne będą dwie rzeczy: atrakcyjny program z ciekawymi aktywizacjami i jakiś dobry powód do zaangażowania. Jeśli aktywności uda wpisać się w wizerunek firmy, oddać dzięki nim jej charakter i kluczowe wartości, to wydarzenie stanie się nie tylko ciekawym przeżyciem dla uczestników.

Nie chodzi o to, by bombardować uczestników atrakcjami. Wprost przeciwnie – chwila oddechu będzie bardzo wskazana. Kilka dobrze zaplanowanych i mądrze wprowadzonych aktywizacji w zupełności wystarczy, by stać się polem ciekawych interakcji. I by dodać do eventu nieco ekscytacji.

Podsumowanie

Planując atrakcje na pikniki firmowe warto pamiętać, by odpowiadały charakterowi marki i były dostosowane do grupy uczestników. Nie wszystkie będą pasowały zawsze, a źle dobrane i nieodpowiednio przygotowane przyniosą efekt odwrotny do zamierzonego.

Organizacja pikników firmowych może stanowić doskonały sposób na zwiększenie produktywności i zaangażowania zespołów. By ten cel osiągnąć potrzeba jednak nieco wysiłku i starannego planowania.

Podziel się

Polub nas na Facebooku

Oceń realizacje na Instagram

Obserwuj nas na LinkedIn

Obserwuj nas na Tweeterze

Odwiedź nasz kanał na YouTube

ul. Mackiewicza 9,
31-214 Kraków 
tel: 518 258 851
mail: kontakt@lillahouse.com