Pikniki firmowe według Lilla House

kategoria:
Pikniki firmowe według Lilla House

Jesień to doskonały moment na organizację pikników firmowych. Skończył się okres urlopowy, pogoda jeszcze dopisuje, a przed zespołami okres wytężonej pracy. Warto skorzystać z okazji by odświeżyć relacje marki z pracownikami. 

Po co robić pikniki firmowe

Pikniki firmowe to przede wszystkim forma gratyfikacji i motywacji pracowników. Trudno przecenić znaczenie tego rodzaju działań w przypadku dużego nasycenia rynku pracy i wiążącej się z nią koniecznością konkurowania o pracowników. Z jednej strony chodzi o maksymalizowanie potencjału zespołu, z drugiej zaś o wysłanie w świat czytelnego przesłania: w naszej firmie szczególnie dbamy o pracowników. W obu tych aspektach pikniki firmowe sprawdzają się znakomicie.

Ale to przecież nie wszystko. Wydarzenia tego rodzaju to również doskonała okazja do prowadzenia działań z zakresu team buidingu czy employer brandingu. Można je również z powodzeniem wykorzystywać do angażowania pracowników w życie marki, przypominać o jej misji i wartościach.

Możliwych korzyści dla biznesowych jest bez liku, warto zatem zadbać, by ten potencjał się nie marnował. 

Jak robić pikniki firmowe

Co sprawia, że piknik firmowy jest udany? Odpowiedź jest prosta: interakcje. To rzecz absolutnie podstawowa i jednocześnie kluczowa. W tym sensie pikniki firmowe niczym nie różnią się od innych imprez skierowanych na wewnętrzne potrzeby organizacji. Zawsze chodzi o interakcje. I to w wielu kierunkach. Z marką, z pozostałymi uczestnikami, z przedstawicielami kierownictwa firmy. Im więcej tym lepiej.

Cała sztuka polega na tym, by te interakcje zaplanować i nimi pokierować.

Niezbędne będą dwie rzeczy: atrakcyjny program z ciekawymi aktywizacjami i jakiś dobry powód do zaangażowania. Jeśli aktywności uda wpisać się w wizerunek firmy, oddać dzięki nim jej charakter i kluczowe wartości, to wydarzenie stanie się nie tylko ciekawym przeżyciem dla uczestników.

Nie chodzi o to, by bombardować uczestników atrakcjami. Wprost przeciwnie – chwila oddechu będzie bardzo wskazana. Kilka dobrze zaplanowanych i mądrze wprowadzonych aktywizacji w zupełności wystarczy, by stać się polem ciekawych interakcji. I by dodać do eventu nieco ekscytacji.

Podsumowanie

Planując atrakcje na pikniki firmowe warto pamiętać, by odpowiadały charakterowi marki i były dostosowane do grupy uczestników. Nie wszystkie będą pasowały zawsze, a źle dobrane i nieodpowiednio przygotowane przyniosą efekt odwrotny do zamierzonego.

Organizacja pikników firmowych może stanowić doskonały sposób na zwiększenie produktywności i zaangażowania zespołów. By ten cel osiągnąć potrzeba jednak nieco wysiłku i starannego planowania.

Podziel się

Polub nas na Facebooku

Oceń realizacje na Instagram

Obserwuj nas na LinkedIn

Obserwuj nas na Tweeterze

Odwiedź nasz kanał na YouTube

Biuro Łódź
ul. Piotrkowska 276,
90-361 Łódź 669 252 323

Biuro Kraków
ul. Mackiewicza 9,
31-214 Kraków 518 258 851