Impreza integracyjna dla MEWA Textil

kategoria:
Impreza integracyjna dla MEWA Textil

Imprezy firmowe stanowią ważny element życia organizacji. Profesjonalne działy HR doceniają ich rolę i na stałe wprowadziły je w plany roczne. Nietrudno zauważyć jak ważny to czynnik w procesie zarządzania zasobami ludzkim i poprawy skuteczności zespołów. 

W ostatnim czasie dostrzec można jednak wyraźny trend: imprezy firmowe coraz częściej wykorzystywane są w ramach strategii zatrzymania w firmach kluczowych pracowników i stają się elementem systemu gratyfikacji członków organizacji. 

By ten cel osiągnąć koncentrować się muszą na budowaniu emocjonalnych więzi nie tylko wewnątrz zespołu, ale i z samą marką, jej wartościami i kulturą organizacyjną. 

W tym celu najlepiej wykorzystywać aktywizacje oparte na doświadczeniach. I tym przekonaniem kierowaliśmy się organizując imprezę integracyjną dla naszego klienta.

Klient

MEWA Textil-Service to europejski lider w zakresie produkcji i zarządzania tekstyliami przemysłowymi. Co szczególnie wyróżnia tę markę na rynku to fakt, że mimo skali działalności i inwestycji na przestrzeni ponad stu lat pozostała przedsiębiorstwem rodzinnym. I kieruje się rodzinnymi wartościami.

Kultura pracy w MEWA Textil opiera się w związku z tym na wzajemnym zaufaniu, szacunku oraz ścisłej współpracy wszystkich członków organizacji. 

Naszym zadaniem jako agencji eventowej stało się stworzenie eventu, którego charakter i przebieg by im odpowiadał.

organizacja imprezy integracyjnej
organizacja imprezy integracyjnej
organizacja imprezy integracyjnej

Cele eventu integracyjnego dla MEWA Textil

Przygotowywany przez nas dwudniowy event miał przede wszystkim za zadanie stworzyć warunki do zacieśnienia relacji wewnątrz zespołu pracowników organizacji oraz przypomnieć o wartościach, jakimi kieruje się marka w swoim codziennym działaniu. 

Naszym zadaniem było zatem nie tylko wypełnienie czasu angażującymi atrakcjami, ale też wprowadzenie rozwiązań, które w luźnej, przyjaznej atmosferze podkreślałyby kulturę organizacyjną i zachęcały do współpracy wszystkich uczestników wydarzenia. 

organizacja imprezy integracyjnej
organizacja imprezy integracyjnej
organizacja imprezy integracyjnej

Przebieg imprezy integracyjnej dla Mewa Textil

Realizując event dla naszego klienta postawiliśmy na niezwykłe doświadczenia i emocjonalne zaangażowanie uczestników. Tylko dzięki temu mogliśmy osiągnąć zakładany efekt stojący przed każdym tego rodzaju eventem: tworzenia i wzmacniania relacji.

Pierwsze, co musieliśmy osiągnąć, to przykuć uwagę uczestników i zdobyć ich zaufanie. W pierwszym rzędzie chodziło zatem o to, by przekonać ich, że proponowane przez nas kolejne aktywizacje w ogóle warte są uwagi. W przeciwnym razie trudno byłoby osiągnąć efekt zaangażowania i współuczestnictwa. 

Dlatego też już pierwszego wieczoru zaprosiliśmy uczestników na uroczystą kolację, której punktem kulminacyjnym był występ teatru improwizacji Ab-Ovo. Fantastyczny, zabawny występ spełnił swoje zadanie tym łatwiej, że doświadczeni artyści bardzo łatwo nawiązali znakomity kontakt z publicznością.

Po tym doświadczeniu kolejne punkty programu eventu integracyjnego spotykały się z bardzo dobrym przyjęciem, a wszyscy uczestnicy doskonale reagowali na nasze propozycje. Wbrew naszym obawom było to prawdą nawet w przypadku porannych warsztatów z komunikacji w zespole, chociaż odbywały się po nocnej imprezie z dj-em.

Kolejny element integracji wykorzystywał mechanizm grywalizacji. W specjalnie zaaranżowanej scenograficznie sali przygotowaliśmy aktywizacje w ekologicznym klimacie, podkreślając troskę firmy MEWA Textil o ochronę środowiska. Podzieleni na grupy uczestnicy eventu rywalizowali ze sobą wykonując kolejne spośród 7 przygotowanych przez nas zadań. Mechanizm punktacji wykorzystywał dominujący element scenograficzny - jabłoń, na której zawiesiliśmy 500 punktowanych owoców. O zaangażowaniu uczestników świadczy fakt, że walka między grupami trwała do ostatniego jabłka. Za tak dobry odbiór tej części eventu odpowiadało między innymi znakomite prowadzenie i moderacja w wykonaniu duetu fantastycznych konferansjerów: Marcina Prokopa i Piotra Chrabelskiego.

Również oni odpowiedzialni byli za prowadzenie ostatnich punktów programu integracji, na które składały się konkursy muzyczne oraz koncert zespołu Audiofeels. 

Podsumowanie

W dwudniowym evencie integracyjnym dla MEWA Textil wzięło udział 120 osób. 

Naszym zadaniem było przygotowanie angażującego i atrakcyjnego programu, który nie tylko zapewniłby rozrywkę pracownikom, ale spełniał ważną rolę w strategii biznesowej naszego klienta. Imprezy integracyjne stanowią bowiem element działań zmierzających do zacieśnienia relacji w ramach organizacji.

Sądząc po reakcjach uczestników efekt ten udało się nam osiągnąć.

organizacja imprezy integracyjnej
organizacja imprezy integracyjnej
organizacja imprezy integracyjnej
organizacja imprezy integracyjnej
organizacja imprezy integracyjnej
organizacja imprezy integracyjnej

Podziel się

Polub nas na Facebooku

Oceń realizacje na Instagram

Obserwuj nas na LinkedIn

Obserwuj nas na Tweeterze

Odwiedź nasz kanał na YouTube