Akcja wizerunkowa dla Port Łódź. Case study

kategoria:
Akcja wizerunkowa dla Port Łódź. Case study

Wyzwanie

Zadanie, jakie postawił przed nami Port Łódź polegało na stworzeniu eventu z okazji Dnia Kobiet. Naszą rolą jako agencji eventowej było jednak nie tylko zaprojektowanie akcji promocyjnej i pro-sprzedażowej z tej okazji, ale i zaproponowanie rozwiązań podkreślających wrażliwość i otwartość centrum handlowego na potrzeby kobiet znajdujących się w bardzo różnych sytuacjach życiowych.

Wydarzenie zaplanowane było na 3 dni i przebiegać miało w trakcie normalnych dni handlowych. Naszym zadaniem stało się zatem takie zaprojektowanie scenariusza wydarzenia, by zapewnić komfortowy i swobodny udział w nim bez zakłócania normalnego przebiegu pracy centrum.

Klient

Port Łódź jest największym podmiejskim Centrum Handlowym w regionie. Jego od dawna już ugruntowana pozycja miejsca przyjaznego rodzinom podkreślana jest przez bogatą ofertę rozrywkową i rekreacyjną.

Celem Portu Łódź jest nie tylko zaspokajanie zakupowych potrzeb swoich klientów. Od dłuższego czasu prezentuje się jako miejsce otwarte i przyjazne, wrażliwe również na ważne zjawiska społeczne. Wykazuje się przy tym sporą dawką odwagi: dość wspomnieć, że łódzka edycja kontrowersyjnej wystawy Body Worlds odbyła się właśnie w Porcie Łódź.

Port Łódź angażuje się również w akcje charytatywne. Naszym wydarzeniem postanowiliśmy ten wizerunek podkreślić.

Rozwiązanie

Zdecydowaliśmy się włączyć nasz event w wyjątkową akcję społeczną prowadzoną przez fundację Rak and Roll, pomagającą kobietom cierpiącym na raka. Dzięki temu nie tylko zwróciliśmy uwagę odwiedzających na ważny problem społeczny, ale też umożliwiliśmy uczestnikom podjęcie działań bezpośrednio wspierających podopiecznych fundacji.

W ten sposób nie tylko wpisaliśmy się w charakter święta kobiet, ale i ukazaliśmy szczególną wrażliwość naszego klienta w tym zakresie.
Ważnym elementem eventu stało się zatem umożliwienie jego uczestnikom włączenia się w akcję społeczną.

W tej sytuacji ważne stało się, by wszystkie elementy eventu podporządkowane były głównej tematyce akcji oraz by nie przysłaniały jej nadrzędnego celu. Zamiast zatem projektować fantazyjne aktywizacje i spektakularne scenografie postawiliśmy na elegancki minimalizm.

Ponieważ akcja fundacji Rak and Roll polegała na zbieraniu włosów do wyrobu peruk dla kobiet po chemioterapii, w najbardziej eksponowanym miejscu centrum stworzyliśmy wyjątkowy salon fryzjerski. 

Przebieg eventu

Naszym celem było zamienienie dnia kobiet w dzień piękna. Piękna, które wszyscy uczestnicy mogą współtworzyć. Stąd nasza decyzja o włączenie się w akcję „Daj włos” fundacji Rak and Roll, polegającej na przekazywaniu ściętych włosów, z których powstaną peruki dla kobiet po chemioterapii.

By ten cel osiągnąć w głównym patio Portu Łódź przygotowaliśmy wystrojoną kwiatami strefę fryzjerską wraz ze stanowiskiem makijażystek.

Do współpracy zaprosiliśmy najlepszych fryzjerów pracujących w łódzkich salonach. Z ich darmowych usług skorzystać mogły panie (ale nie tylko: wśród uczestników znaleźli się bowiem dwaj mężczyźni!), które zdecydowały się przekazać ścięte włosy fundacji Rak and Roll, bądź przedstawili paragon zakupowy.

Partnerem akcji został salon Sephora, który zapewnił wsparcie makijażystek i profesjonalne kosmetyki.

Podczas trzech dni eventowych w naszej strefie pracowało 10 osób, które dbały o komfort klientów oraz sprawność przeprowadzonej akcji.

Podsumowanie

Akcja dla Portu Łódź spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem i przyciągnęła znaczącą liczbę uczestników.

Podczas trzech dni trwania akcji z usług świadczonych w naszej strefie skorzystało ponad 300 pań. Wydarzenie odbiło też się szerokim echem w sieciach społecznościowych.

Podziel się

Polub nas na Facebooku

Oceń realizacje na Instagram

Obserwuj nas na LinkedIn

Obserwuj nas na Tweeterze

Odwiedź nasz kanał na YouTube