Organizacja pokazów mody według Lilla House

kategoria:
Organizacja pokazów mody według Lilla House

Organizacja pokazów mody to sztuka wymagająca łączenia rozmaitych kompetencji, często postrzeganych jako przeciwstawne - od estetycznych po techniczne. Tworząc pokaz mody zadbać trzeba zarówno o ich walor wizualny, jak i doskonałą organizację, na którą składa się koordynacja backstag'ów, scenotechniki, logistyki, a nierzadko nawet cateringu.

Jeśli jednak uda się to zrobić pokaz mody może przekształcić się w prawdziwie niezapomniane show i stanowić ważny element strategii marketingowych marek.  

Premiera nowej kolekcji jest zawsze chwilą, w której marka oddaje swoim klientom głos w ocenie tego, czy trafiła w ich oczekiwania. Niezaprzeczalnie otoczenie takiego wydarzenia jest wyjątkowo istotne i odgrywa niebanalną rolę w kształtowaniu opinii odbiorców. Elegancki, wysokiej jakości pokaz mody jest niezbędnym narzędziem służącym do najlepszej prezentacji wszystkich walorów kolekcji marki odzieżowej albo projektanta.

Każda kolekcja odzieżowa powinna być zaprezentowana atrakcyjnie i w sposób, który podkreśli jej najlepsze strony i funkcjonalność. Światło, dźwięk, scenografia, udział artystów – to wszystko składa się na wyjątkowe show, które pomaga tworzyć niezapomniane doznania i emocje, przekładające się na ocenę prezentowanych projektów i wzbudzające pozytywne skojarzenia z marką.

Zdobycie zainteresowania klienta jest w dzisiejszych czasach niezwykle trudne, dlatego tak ważne jest aby pokazy mody były produkowane z wykorzystaniem kreatywnych pomysłów i realizowane w sposób profesjonalny.

Organizacja pokazów mody według Lilla House

Prezentacje kolekcji

Prezentacja nowej kolekcji to zawsze kluczowy moment w życiu marki. Oddanie swojej kolekcji pod ocenę publiczności po raz pierwszy może decydować o jej sukcesie bądź porażce. Dlatego tak istotna jest nie tylko jakość przedstawianych strojów, ale też okoliczności, w jakich są prezentowane. Oba te czynniki mają decydujący wpływ na kształtowanie opinii odbiorców. I tak jak projektant odpowiada za to pierwsze, agencja organizująca pokaz mody bierze odpowiedzialność za drugie. To na jej barkach spoczywają wszystkie elementy składające się na udany pokaz mody: od wyboru właściwego miejsca, przez wybór modelek i ich choreografię, zaprojektowanie scenografii i oprawy audiowizualnej, po przygotowanie backstage i reżyserię całości.

Dzięki temu odbiorcy mogą przekonać się o wartości przedstawianych strojów, a twórca kolekcji w pełni przeżyć ekscytację towarzyszącą pierwszej prezentacji.

Organizacja pokazów mody według Lilla House

Organizacja pokazów mody w Galeriach Handlowych

Pokazy mody w Galeriach handlowych to nie tylko sposób na zaprezentowanie asortymentu najemców, ale również na promocję samej Galerii. Ponieważ dużą część najemców stanowią firmy z branży odzieżowej, zainteresowanie tego rodzaju wydarzeniami stale rośnie. Realizacje te łączą w sobie aspekt prezentacji kolekcji z widowiskowością i rozmachem eventu. Ze względu na wyjątkowe okoliczności tego rodzaju wydarzeń tu szczególnie istotna jest umiejętność przykucia uwagi odbiorców. W końcu najczęściej pokazy mody w galeriach handlowych odbywają się czasie normalnej pracy galerii i skierowane są do osób, które nie przychodzą do galerii specjalnie z ich powodu. Elementy scenotechniczne, audiowizualne, oraz dodatkowe atrakcje muszą być w związku z tym szczególnie dobrze przemyślane. Umiejętne połączenie profesjonalnego pokazu mody z elementami eventowymi, zachęcającymi do udziału w wydarzeniu również postronnych obserwatorów wymaga doświadczenia zarówno w dziedzinie realizacji pokazów, jak i produkcji eventowych.

Przy wyborze organizatora pokazu mody warto zwrócić zatem uwagę, czy dysponuje on niezbędnym doświadczeniem w tego rodzaju projektach.

Organizacja pokazów mody według Lilla House

Festiwale mody

Rynek festiwali modowych w Polsce stale się rozwija, przez co rośnie konkurencja wśród organizatorów. Coraz ważniejsza staje się umiejętność wyróżnienia się na tle konkurencji i przyciągnięcia szerokiego grona odbiorców. Osiągnąć ten cel można gwarantując uczestnikom niezapomniane doświadczenia i wyjątkowy poziom realizacyjny. Festiwale mody to złożone wydarzenia, które wymagają szerokich kompetencji i sporego doświadczenia. To najczęściej eventy kilkudniowe, zakładające prezentacje kilkudziesięciu kolekcji na kilku scenach, oraz całą serię wydarzeń towarzyszących, w których udział biorą gwiazdy i specjalnie zaproszeni goście, często zagraniczni. W związku z tym zadbać należy nie tylko o bezproblemowy i płynny przebieg części modowej, ale i o otoczkę eventową.

Łączenie kompetencji doświadczonego organizatora pokazów mody i agencji eventowej daje możliwość przeprowadzenia festiwalu na najwyższym możliwym poziomie.

Organizacja pokazów mody według Lilla House

Lilla House jako organizator pokazów mody

Agencja Eventowa Lilla House od wielu lat buduje swoje kompetencje jako producent pokazów mody. Pracowaliśmy nad bardzo dużymi projektami takimi, jak Fashion Week Manufaktura, wymagającymi od nas świetnej organizacji pracy z setkami kolekcji oraz nowych, kreatywnych pomysłów. Mamy również doświadczenie w realizacji kameralnych produkcji, takich jak pokazy mody dla polskich projektantów, m. in. Paprocki&Brzozowski czy Teresa Rosati, wymagających od nas wyczucia estetyki, nastawienia na bardzo wysoką jakość i odpowiednią aranżację.

Bez względu na to czy realizujemy projekt duży czy mały zawsze dbamy o jakość i profesjonalne show z udziałem modelek oraz artystów kładąc jednocześnie silny nacisk na scenografię i muzykę jako niezbędne elementy tworzące niezapomniane doświadczenie. Tą filozofią kierujemy się również przy produkcjach naszych kreatywnych eventów, które często są wykorzystywane jako element wspierający produkowane przez nas pokazy mody.

Przy produkcji pokazów zajmujemy się reżyserią, aranżacją muzyczną, scenografią, choreografią modelek, udziałem artystów, techniką. Pomagamy również przy wyborze miejsca realizacji. Wiemy jak złożone i trudne są te projekty. Dzięki dobremu rozumieniu branży, celów jakie chce osiągnąć nasz klient oraz wypracowanym procesom umożliwiającym elastyczność przy zachowaniu sprawności realizacyjnej udaje nam się całkowicie odciążyć naszych klientów w tych wielowątkowych zadaniach.

Organizacja pokazów mody według Lilla House
Organizacja pokazów mody według Lilla House
Organizacja pokazów mody według Lilla House
Organizacja pokazów mody według Lilla House
Organizacja pokazów mody według Lilla House
Organizacja pokazów mody według Lilla House
https://lheventstudio.com/blog/organizacja-pokazow-mody-wedlug-lilla-house
https://lheventstudio.com/blog/organizacja-pokazow-mody-wedlug-lilla-house
https://lheventstudio.com/blog/organizacja-pokazow-mody-wedlug-lilla-house

Podziel się

Polub nas na Facebooku

Oceń realizacje na Instagram

Obserwuj nas na LinkedIn

Obserwuj nas na Tweeterze

Odwiedź nasz kanał na YouTube