Organizacja imprez firmowych. 4 elementy udanej realizacji

kategoria:
Organizacja imprez firmowych. 4 elementy udanej realizacji

Imprezy firmowe dawno już przestały być wyłącznie sposobem na dostarczenie pracownikom rozrywki. Aktualnie ich najistotniejszą rolą jest budowanie wartościowych relacji, które przełożą się na wzrost produktywności i zaangażowania pracowników w życie firmy. Z tego powodu organizację imprezy firmowej warto rozpocząć od przemyślenia, w jaki sposób najlepiej wykorzystać ten potencjał.

Poniżej przedstawiamy 4 istotne elementy, które pomogą go osiągnąć.

Organizując imprezę firmową należy zadbać o wybór lokalizacji

Większość organizatorów imprez w pierwszym rzędzie pomyśli o stronie praktycznej. Czy łatwo się tam dostać? Czy jest wygodny parking? Jakie jest wyposażenie itp.? I o ile nie wolno o tych rzeczach zapominać, warto też rozważyć mniej oczywiste kryteria.

Dlaczego?

Miejsce to pierwsze co zobaczą uczestnicy organizowanej imprezy firmowej. I pierwsze, co wpłynie na ich nastawienie i nastrój. Od tego, jakie wrażenia pojawi się w tym początkowym momencie zależeć będzie, czy event służył będzie jego wzmocnieniu, czy też może jego zmazaniu. Nie trzeba chyba dodawać, że ta druga opcja zwiastuje katastrofę.

Dodatkowo wybór miejsca będzie też dla uczestników pewną ważną informacją: o firmie, jej wartościach, o tym jaką wagę przykłada do wydarzenia i jak ważni są dla niej wszyscy zaproszeni. Wybór miejsca powie im też, czego mogą się spodziewać na evencie.

Jeśli impreza firmowa ma być udana warto zadbać, by to pierwsze doświadczenie nie było rozczarowujące.

Organizacja imprez firmowych. 4 elementy udanej realizacji

Organizacja imprez firmowych wymaga szczegółowego scenariusza…

Event firmowy służyć może zwiększaniu produktywności, zaangażowania i kreatywności zespołów. A takie efekty przynieść może integracja środowiska wokół marki, jej idei i wartości z którymi się utożsamia. Temu podporządkowane powinny być wszystkie elementy wydarzenia: jego temat, charakter i przebieg. By tego rodzaju spójność osiągnąć trzeba zbudować scenariusz eventu.

To jeden z podstawowych dokumentów i nie ma możliwości by przygotować event bez niego.

Jest jednak pewien ważny punkt, o którym nie zawsze się pamięta. By scenariusz stał się rzeczywiście użyteczny musi być znany wszystkim członkom zespołu pracującego przy organizacji eventu, niezależnie od szczebla i roli.
Jedynymi, którzy mają być zaskakiwani przebiegiem wydarzenia są uczestnicy. Nigdy organizatorzy. Drobiazgowy scenariusz imprezy służy temu, by to właśnie zapewnić

Organizacja imprez firmowych. 4 elementy udanej realizacji

… i angażujących atrakcji

Podstawowym elementem imprezy firmowej są interakcje. I to w wielu kierunkach. Z marką, z uczestnikami, z przedstawicielami firmy. Im więcej tym lepiej.

Często można się spotkać z myśleniem, że przecież relacje będą budować się samorzutnie. Wystarczy posadzić ludzi przy wspólnym stoliku i czekać: wszystko zdarzy się samo. I być może w wielu wypadkach tak nawet się stanie. Rzecz w tym, że podczas imprezy firmowej lepiej zadbać, by stało się to w sposób zaplanowany i kontrolowany. Tylko wtedy event przyniesie zakładany skutek. Ale by to osiągnąć trzeba dać uczestnikom jakiś dobry powód do zaangażowania.

Nie chodzi o to, by bombardować uczestników atrakcjami. Wprost przeciwnie – chwila oddechu będzie bardzo wskazana. Kilka dobrze zaplanowanych i mądrze wprowadzonych aktywizacji w zupełności wystarczy, by stać się polem ciekawych interakcji. I by dodać do eventu nieco ekscytacji.

Planując tego rodzaju atrakcje warto pamiętać, by odpowiadały charakterowi i tematowi eventu. Nie wszystkie będą pasowały zawsze, a źle dobrane i nieodpowiednio przygotowane przyniosą efekt odwrotny do zamierzonego.

Organizacja imprez firmowych. 4 elementy udanej realizacji

Tworzenie treści

Nic tak nie sprzyja tworzeniu relacji jak wspólne wspomnienia. To jeden z podstawowych mechanizmów jakie stoją za sukcesem imprez firmowych. Ich budowaniu służą między innymi wszystkie powyżej wymienione elementy, od wyboru wyjątkowego miejsca eventu po niezwykłe aktywizacje.

Kłopot polega na tym, że pamięć jest dość ulotna. Na szczęście współczesne technologie oferują całą masę narzędzi mogących temu zaradzić. Organizując imprezę firmową koniecznie trzeba z nich skorzystać.

W tym celu dobrze jest wprowadzić rozwiązania sprzyjające robieniu wspólnych fotografii czy filmików, ale również zaangażowaniu w sieciach społecznościowych.
Ważne również, by i organizator dbał o tworzenie treści audiowizualnych podczas eventu. Znakomicie nadadzą się do komunikacji z uczestnikami na długo po zakończeniu eventu.

Organizacja imprez firmowych. 4 elementy udanej realizacji

Podsumowanie

Organizacja imprez firmowych może stanowić doskonały sposób na zwiększenie produktywności i zaangażowania zespołów. By ten cel osiągnąć potrzeba jednak nieco wysiłku i starannego planowania, również w obszarze, który często traktuje się nieco po macoszemu.

Ważną rolę do odegrania mają nie tylko temat i atrakcje. Na sukces całości składa się również wybór miejsca, umiejętność stworzenia i wykorzystania scenariusza oraz tworzenia i dystrybucji treści.

Podziel się

Polub nas na Facebooku

Oceń realizacje na Instagram

Obserwuj nas na LinkedIn

Obserwuj nas na Tweeterze

Odwiedź nasz kanał na YouTube