Organizacja Eventu dla Centrum Handlowego. Case Study

kategoria:
Organizacja Eventu dla Centrum Handlowego. Case Study

Organizacja eventu w centrum handlowym - wyzwanie

Zadanie z jakim zmierzyliśmy się w ostatnim czasie polegało na wzmocnieniu strategii marketingowej i akcji promocyjnych naszego Klienta poprzez zorganizowanie dedykowanego eventu na terenie Centrum Handlowego. Wyzwaniem była organizacja eventu wykorzystującego mechanizm służący poprawie sprzedaży, wzmocnieniu wizerunku marki i zwiększeniu jej świadomości wśród konsumentów.

Postawiliśmy sobie za cel stworzenie wydarzenia

  • nowatorskiego i niespotykanego, o którym będzie się długo mówić
  • atrakcyjnego, by mogło stanowić nie tylko urozmaicenie wyprawy na zakupy, ale i samoistny cel, przyciągając do Centrum Handlowego osoby, które wcześniej nie rozważały takiej opcji
  • skutecznego, poprawiającego codzienną sprzedaż w Centrum Handlowym
organizacja eventu w centrum handlowym

Rozwiązanie - pierwszy w Polsce park linowy pod dachem Galerii Handlowej

Organizowaliśmy event, którego punktem centralnym był pierwszy w Polsce park linowy pod dachem Centrum Handlowego. Wykorzystując walory architektoniczne obiektu przygotowaliśmy trasy o różnym stopniu trudności, odpowiadające możliwościom jak najszerszej grupy odbiorców.

Uruchomiliśmy też mechanizm pro-sprzedażowy łączący korzystanie z atrakcji z aktywnością zakupową.

Klient

Naszym klientem było Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja.

Dynamicznie rozwijający się, ale względnie nowy podmiot na dość konkurencyjnym rynku łódzkim. Strategie naszego klienta zakładają pozycjonowanie go jako miejsca dla ludzi aktywnych, angażujących się w wydarzenia sportowe i nie unikających wyzwań. Stąd na terenie Centrum znajdują się nie tylko standardowe obiekty rozrywkowe, takie jak kina, ale również park trampolin, stacje fitness itp.

Samo Centrum zaś zlokalizowane jest w otoczeniu akademickim.

To właśnie ten profil skłaniał nas do zaproponowania rozwiązania sięgającego po atrakcje związane z aktywnością ruchową, ale też stanowiące swego rodzaju wyzwanie. Chcieliśmy podkreślić, że Sukcesja to Centrum, które promuje samorozwój i przekraczanie barier.

Organizacja eventu dla klienta tak zdefiniowanego wymaga zastosowania specjalnie skrojonego mechanizmu marketingowego.

Organizacja eventu w Centrum Handlowym

Może Cię również zainteresować

 

Marketing eventowy

Koniec ze sklepami stacjonarnymi? Wygląda na to, że jeszcze nie

Organizacja eventów firmowych

4 elementy udanej realizacji eventowej

Case study

Targi Meet My Makeup w łódzkiej Manufakturze

 

Mechanizm marketingowy

Chcieliśmy, aby organizowany przez nas event i wybrane narzędzie marketingowe działały wielopłaszczyznowo, przyczyniając się do poprawy wyników naszego klienta w kilku planach:

  • sprzedażowym
  • frekwencyjnym
  • promocyjnym

Oddziaływanie miało odbywać się zarówno wobec potencjalnych klientów zainteresowanych skorzystaniem z atrakcji, jak i tych którzy z różnych względów nie mogli sobie na to pozwolić. Usługa polegająca na zbudowaniu parku linowego w przestrzeni centrum znakomicie wpisała się w te zamysły.

Instalacja stanowiła gwarancję wyjątkowego doświadczenia i silnych przeżyć, związanych z chęcią wypróbowania się, poczuciem osiągnięcia sukcesu i rywalizacją. Nie chcieliśmy jednak ograniczać się do najaktywniejszej grupy odbiorców. Zadbaliśmy zatem o jej unikatowość, rozmach oraz walor estetyczny, które wzbudzały pożądany efekt ciekawości i zachwytu u wszystkich odwiedzających. 

Wszystko to sprzyjało rozprzestrzenianiu się wieści o Centrum Sukcesja zarówno za pomocą mediów tradycyjnych, jak i sieci społecznościowych.

Naturalna ludzka potrzeba dzielenia się wyjątkowymi przeżyciami, czy wrażeniami skutkowała zwiększeniem aktywności na profilu facebook naszego klienta. Komentarzy, wyświetleń i udostępnień postów zawierających wzmianki o Centrum Sukcesja było w okresie objętym akcją wyraźnie więcej niż w porównaniu z okresem, kiedy park linowy nie działał.

Umożliwiło to naszemu klientowi również prowadzenie różnego rodzaju aktywizacji społecznościowych we własnym zakresie.

Ryzyka związane z organizacją eventu

W przygotowanym evencie podstawowe ryzyko wypływało z tego samego źródła co jego potencjalny sukces. Zaproponowaliśmy wydarzenie o podwyższonym stopniu ryzyka dla uczestników.

Z jednej strony to ten element wyznaczał atrakcyjność eventu, z drugiej zaś stanowił najważniejsze zagrożenie dla jego powodzenia. Przeprowadzenie wydarzenia opartego na silnych emocjach wymaga specjalnego przygotowania i wyjątkowych środków ostrożności. Wiele zależało od profesjonalizmu podwykonawców i zespołu koordynującego działania ze strony agencji. Dla pełnego komfortu naszego klienta wzięliśmy na siebie stworzenie parku linowego, zagwarantowanie bezpieczeństwa i kompetentnej obsługi. Zajęliśmy się również stroną formalną oraz prawną.

Dzięki skrupulatnemu przygotowaniu w ciągu całego okresu, kiedy instalacja dostępna była dla klientów nie wydarzył się ani jeden incydent. Organizacja eventu to sztuka sama w sobie. Organizacja eventu tak wymagającego to wyzwanie dla najodważniejszych.

organizacja eventu w centrum handlowym

Wyniki

Centra Handlowe w miastach działają w warunkach wysokiej konkurencji. W Łodzi jest to szczególnie widoczne. Każdy nowy gracz na rynku musi zmierzyć się z obecnością punktu o silnej, dobrze ugruntowanej pozycji. Trudno jest zbudować przewagę na podstawie dogodnej lokalizacji, a zagwarantowanie atrakcyjnych, przyciągających klientów marek wymaga trudnych i długotrwałych negocjacji.

O wsparcie działań marketingowych zwróciło się do nas Centrum Handowe, którego obecność na łódzkim rynku datuje się od dwóch lat. To wiązało się z koniecznością przygotowania wydarzenia wyjątkowego na skale nie tylko lokalną. Wydarzenia nie ograniczającego się do zwiększenia sprzedaży, ale również wzmocnienia przekazu marketingowego, podkreślenia profilu obiektu oraz zwiększenia świadomości marki.

Park linowy pod dachem Centrum Handlowego spełnia te kryteria. Jest nowatorskim, niespotykanym jeszcze w Polsce projektem. O sukcesie wydarzenia świadczyć mogą nie tylko gromadzone na bieżąco pozytywne reakcje uczestników i komentatorów w sieciach społecznościowych, ale również wyniki frekwencji.

W ciągu niecałych trzech tygodni działania parku linowego skorzystało z niego 1000 klientów. Ze względu na powiązanie możliwości przejścia ze zrobieniem zakupów na określoną kwotę w sklepach na terenie Centrum Handlowego oznaczało to wymierny zysk dla naszego klienta.

W naszym projekcie skorzystaliśmy również ze znanego mechanizmu wiążącego zaangażowanie z emocjami, co przełożyło się na sukces wydarzenia w sieciach społecznościowych. Setki wzmianek i udostępnień od zadowolonych bądź zaskoczonych klientów przyczyniło się do zwiększenia świadomości marki naszego klienta w jego grupie docelowej.

I to nie jest nasze ostatnie słowo. Sprawdzajcie na bieżąco naszego bloga i profile społecznościowe, a na pewno nie przeoczycie innych naszych niecodziennych pomysłów.

Podziel się

Polub nas na Facebooku

Oceń realizacje na Instagram

Obserwuj nas na LinkedIn

Obserwuj nas na Tweeterze

Odwiedź nasz kanał na YouTube