Jak dać się poznać i pozyskać 100 000 nowych klientów?

Pozyskiwanie nowych klientów jest proste. Wystarczy wiedzieć kim są, gdzie przebywają oraz jak i z czym do nich dotrzeć. A takie rzeczy wie doświadczona agencja eventowa.

Problem w każdym biznesie najczęściej jest ten sam: klienci sami nie przychodzą. Istnieje wiele dobrych, sprawdzonych i skutecznych sposobów, żeby ich jakoś do tego przekonać. Często jednak trudno wyczuć, który rzeczywiście przyniesie odpowiedni skutek.

W takiej sytuacji najlepiej zdać się na doświadczenie wyspecjalizowanych agencji. Jeśli są rzeczywiście dobre, to będą wiedziały z czym siadają do stołu. U nas na przykład wygląda to tak: podczas całorocznych akcji jesteśmy w stanie trafić do 1 000 000 odbiorców i pozyskać 100 000 wartościowych klientów.


Planowane emocje są skuteczne


Jak to osiągamy? Otóż fantastycznie sprawdza się wywoływanie planowanych emocji. To one sprawiają, że odbiorcy stają się klientami. Co więcej, dzięki nim klienci pamiętają o marce, stają się jej zwolennikami oraz intuicyjnie wybierają ją spośród innych. W efekcie stają się lojalnymi konsumentami i ambasadorami marki.

No dobrze powie ktoś, ale wywoływać emocje można innymi metodami. Widać to zresztą wszędzie dokoła.

Aktualnie marketing wszedł w fazę storytellingu – emocjonalnych, często osobistych opowieści z promowaną marką w tle. Ich zadanie polega właśnie na wywołanie silnych uczuć i poczucia więzi.Jak pozyskać klientów?


Po co zatem sięgać po usługi agencji eventowej?


Otóż skuteczność tego rodzaju przekazu jest jednak ograniczona, jeśli treści podawane są za pośrednictwem rozmaitych mediów: tradycyjnych czy elektronicznych.

Jako ludzie zwykle lepiej reagujemy na kontakt bezpośredni. I z tego powodu wyżej cenimy relacje zawierane twarzą w twarz. Trudno też nie wspomnieć w tym kontekście o konieczności konkurowania z dziesiątkami, tysiącami innych emocjonujących, osobistych spotów, wpisów, grafik.


Enter event marketing


I tutaj pojawia się pole dla marketingu eventowego.

Eventy cały czas okazują się skutecznym i efektywnym narzędziem marketingowym, który powinien być wykorzystywany przez firmy myślące o długofalowym rozwoju. Szczególnie jeśli staną się jednym z elementów kompleksowej strategii komunikacyjnej w schemacie:

event – content – social

Najlepsze biznesowe korzyści płyną bowiem z połączenia możliwości budowania emocji zgodnych z wartościami marki, tworzenia treści poświadczającej ich autentyczność i utrzymywania komunikacji. A to właśnie dają eventy. I tak najskuteczniej można pozyskać klientów.

Swoją drogą: świadomość tych mechanizmów i umiejętność ich stosowania odróżnia dobrą agencję eventową od…powiedzmy….nie-dobrej.

Jak pozyskać klientów?

event management flowchart concept

O roli eventów w tworzeniu atrakcyjnego contentu marketingowego pisaliśmy już na naszym blogu


A zatem jak pozyskać klientów?


Trzeba być tam, gdzie oni, trafić do nich z emocjonującym, kreatywnym przekazem i dostarczyć zachęty do działania.

Taką możliwość zagwarantują wyłącznie te agencje, które mogą pochwalić się nie tylko doskonałą znajomością rynku i doświadczonym zespołem projektowym, ale również sprawną logistyką.

Możliwych miejsc interakcji odbiorców z marką jest w końcu bez liku. Mogą to być popularne letnie i zimowe kurorty, festiwale muzyczne, eventy motoryzacyjne, czy kluby taneczne i muzyczne oraz obiekty branży HoReCa. A możliwości jest o wiele więcej.

Rolą dobrej agencji eventowej jest wybranie tych gromadzących najwięcej potencjalnych klientów marki oraz zapewnienie tej marce optymalnej ekspozycji. To wymaga odpowiedniego doświadczenia, wiedzy i korzystania z wypracowanych kontaktów.

Z naszych doświadczeń wynika, że staranne zaplanowanie rocznej kampanii eventowej może prowadzić aż do 1 000 000 unikatowych interakcji marki z odbiorcami.

Dlatego tak ważna jest umiejętność zaprojektowania atrakcyjnych scenariuszy i mechanizmów, które nie tylko zachęcą do kontaktu z marką, ale i wywołają w uczestniku niezapomniane emocje.

Dzięki temu możliwe stanie się zamienienie odbiorcy w uczestnika, a następnie lojalnego klienta. Jak pozyskać klientów?

Czytaj dalej
Organizacja festiwali. Skuteczny sposób na promocję
Organizacja konferencji. O czym warto pamiętać
Długie życie eventu. 3 sposoby na zwiększenie sprzedaży

Zapisz się do naszego Newslettera!

Radosław Litwin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *