W tym szaleństwie jest metoda: akcja promocyjna dla KARE Design

Nasza akcja promocyjna dla KARE Design miała swoje wyraziste, ale i dość szalone oblicze. I okazała się bardzo skuteczna. Postawiliśmy na oryginalny pomysł i świetny zespół.

Nie jest tajemnicą, że akcja promocyjna nie musi zakładać rozbudowanego budżetu. Nie oznacza to jednak, że musi być przy tym nudna i sztampowa. Wprost przeciwnie. O sukcesie jednak zdecyduje wybranie odpowiedniego zespołu realizacyjnego.

O tym, jak powinny wyglądać pisaliśmy już na naszym blogu. W naszej produkcji dla KARE Design postawiliśmy właśnie na te trzy elementy:

  • Spersonalizowaną interakcje,
  • Nastawienie zespołu
  • Wyrazistą identyfikację wizualną.

    Akcja promocyjna - Agencja Eventowa Lilla House


Nasz klient


Krakowski showroom KARE to jedyny w Polsce salon niemieckiej marki KARE Design. To nie tylko meble, oświetlenie i akcesoria wystroju wnętrz, ale przede wszystkim styl życia, który inspiruje i zaraża optymizmem oraz chęcią do eksperymentalnej zabawy w poszukiwaniu własnej, wnętrzarskiej tożsamości.

Nasz klient miał zatem wyrazisty wizerunek, którego oddanie stało w centrum planów promocyjnych.


Zadanie


Naszym zadaniem podczas trwającej 10 dni akcji było dotarcie do jak największej liczby odbiorców z informacją o przygotowanych z okazji drugich urodzin salonu atrakcyjnych zniżkach. W pierwszym rzędzie chodziło zatem o przekonanie mieszkańców Krakowa, że warto wybrać się w tym czasie do salonu. Zwiększanie świadomości marki również było istotne, ale jednak na drugim planie.

Akcja promocyjna - Agencja Eventowa Lilla House

Akcja promocyjna nie mogła ograniczać się zatem wyłącznie do pasywnego wręczania ulotek informacyjnych. Miała na celu aktywne zachęcanie do skorzystania z oferty. Nasz klient potrzebował zatem wsparcia profesjonalnej agencji, która zaplanowałaby rozbudowane scenariusze interakcji, ale również gwarantowała odpowiednio dobrany zespół mogący je zrealizować. Nie bez znaczenia dla naszego klienta była możliwość zdania się na pomoc supervisora, dbającego o sprawny i planowy przebieg akcji, odciążając zleceniodawcę z zadań związanych ze szczegółami produkcji.

Akcja promocyjna - Agencja Eventowa Lilla House


Realizacja


Pomysł na realizacje nawiązywał do wizerunku klienta, oraz maskotki marki – manekina Freda. Oryginalne kostiumy hostów nie tylko zwracały uwagę, ale stanowiły element wizualnej identyfikacji. Dzięki temu nasza akcja promocyjna dla KARE Design zyskała wyrazisty i rozpoznawalny charakter.

Charakterystyczne stroje oraz nieco ekstrawaganckie zachowanie dawały hostom dogodne narzędzie do wejścia w interakcje z odbiorcami, którzy chętnie i dość żywiołowo reagowali na nasz zespół. Jego zaś nastawienie i autentyczny entuzjazm gwarantował wysoki procent skuteczności działań.

Akcja promocyjna zyskały dodatkowy zasięg dzięki włączeniu mechanizmów promocji w sieciach społecznościowych. W tym punkcie również postawiliśmy na prostotę: konkurs z nagrodami zachęcał uczestników do dzielenia się materiałami na profilach społecznościowych.

Akcja promocyjna - Agencja Eventowa Lilla House


Wyniki


Lilla House przyczyniło się do realizacji celu klienta dzięki bardzo szerokiemu gronu odbiorców do których trafiliśmy podczas naszych działań promocyjnych. W trakcie trwania akcji nasz klient odnotował znaczący wzrost liczby odwiedzających salon oraz portal i profil społecznościowy. Dużą popularnością cieszył się również przygotowany przez nas konkurs, który wyraźnie rozszerzył zasięg akcji.

Nasze działania poskutkowały również powstaniem dużej ilości fantastycznych materiałów zdjęciowych oraz filmu, który z powodzeniem wykorzystywany jest przez naszego klienta w internecie.


Wnioski


Akcje promocyjne nie zawsze wymagają rozbudowanego budżetu, ale zawsze powinny być przygotowywane przez profesjonalny, zgrany i oddany zespół. Niezależnie od zakładanego celu realizacji o jej sukcesie zdecyduje bowiem ten kluczowy składnik.

Realizacja dla KARE Design opierała się na profesjonalizmie i entuzjazmie hostów i to te czynniki zdecydowały o sukcesie naszych akcji promocyjnych.

Jeśli chcesz przygotować  z nami swoją akcję promocyjną skontaktuj się z nami

Czytaj dalej
Organizacja festiwali. Skuteczny sposób na promocję
Organizacja konferencji. O czym warto pamiętać
Długie życie eventu. 3 sposoby na zwiększenie sprzedaży

Zapisz się do naszego Newslettera!

Denis Rosiejka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *