Doświadczenie marki w praktyce. 10te urodziny Focus Bydgoszcz. Case study

kategoria:
Doświadczenie marki w praktyce. 10te urodziny Focus Bydgoszcz. Case study

Zadanie dla Lilla House

Naszym zadaniem było przygotowanie eventu z okazji 10 urodzin CH Focus, jednego z pierwszych centrów handlowych w Bydgoszczy. Wydarzenie miało nie tylko przypominać mieszkańcom o marce, ale i odświeżyć jej wizerunek jako miejsca przyjaznego, wpisującego się w ich styl życia i oczekiwania.

Wymagało zatem od nas przeprowadzenia działań zmierzających do:

  • zwiększenia świadomości marki
  • zachęcenia mieszkańców do odwiedzenia centrum
  • stworzenia warunków, w których odwiedzający mogli w niecodzienny i ekscytujący sposób zapoznać się z ofertą

Strategia

Chcąc zrealizować wyznaczone zadania przygotowaliśmy dwutygodniową kampanię integrującą działania w świecie wirtualnym i rzeczywistym, wykorzystując zarówno narzędzia marketingu eventowego jak i możliwości jakie dają social media i media tradycyjne. Sięgnęliśmy zatem po najskuteczniejsze narzędzia dotarcia do szerokiego grona odbiorców z grupy docelowej marki i stworzyliśmy mechanizm aktywizacji zachęcający do uczestnictwa w akcjach.

Centralnym punktem naszych akcji stały się konkursy z nagrodami, w których wziąć można było udział zarówno za pośrednictwem kuponów dostępnych w lokalnej prasie oraz mediów społecznościowych.

A jak to wyglądało w szczegółach?

Realizacje

Działania rozpoczęliśmy od realizacji video. Nasza ekipa filmowa miała za zadanie prowadzić rozmowy z mieszkańcami miasta i stworzyć clip z urodzinowymi życzeniami dla Focus Bydgoszcz do wykorzystania w komunikacji w internecie.

Dodatkowo wszyscy chętni mogli za pośrednictwem naszych filmowców wziąć udział w konkursie na metamorfozy – spośród zarejestrowanych wypowiedzi dotyczących stylizacji wybranych zostało 5 najciekawszych, które w finałowym dniu imprezy nagrodzone zostały udziałem w sponsorowanych zakupach w butikach dostępnych na terenie centrum handlowego w towarzystwie profesjonalnej stylistki. 

Jednocześnie w centralnym punkcie Focus ustawiliśmy stylizowane drzewo życzeń. Z jednej strony stanowiło ono ważny i przykuwający uwagę element scenografii, z drugiej odgrywało kluczową rolę w kolejnych konkursach, między innymi 10 życzeń na 10 urodziny, którego zwycięzcy otrzymywali nagrodę pieniężną na zrealizowanie swojego marzenia. Za odpowiedni zasięg akcji odpowiadało ponad 12000 stylizowanych na liście insertów w lokalnej prasie.

W tym samym czasie uruchomiliśmy również instagramowy konkurs na stylizację, w którym główną nagrodą była możliwość udania się na zakupy z gościem specjalnym naszego wydarzenia – Joanną Krupą.

Wielki finał

Punktem kulminacyjnym produkcji eventowej był ostatni dzień, podczas którego zaplanowaliśmy rozstrzygnięcia konkursów, wręczenie nagród oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi i koncert plenerowy. Dla uczestników eventu była to jednocześnie okazja by w specjalnie zaaranżowanych i nietypowych okolicznościach zapoznać się z ofertą najemców centrum.

Na potrzeby finału powstały dwie sceny – wewnętrzna i zewnętrzna. To one stały się ośrodkiem kluczowych wydarzeń służących dostarczeniu pozytywnych doświadczeń marki i podkreśleniu jej wizerunku jako miejsca rozumiejącego potrzeby swoich klientów i potrafiącego je zaspokoić.
Scena wewnętrza zaaranżowana została jako miejsce spotkania z Joanną Krupą, prezentacji trendów modowych oraz przedstawienia zwycięzców konkursów.

Bezpośrednio pod sceną powstała specjalna strefa stylizacji, w której specjaliści udzielali porad dotyczących stroju, fryzur, makijażu i pielęgnacji urody. Do współpracy przy tworzeniu strefy zaprosiliśmy najemców, którzy w ten sposób mogli zaprezentować swoje produkty i usługi oraz rozdawać brandowane gadgety i próbki. Tutaj również uczestnicy eventu mogli skosztować urodzinowych specjałów przygotowanych przez jedną ze znajdujących się na terenie centrum cukierni (łącznie rozdaliśmy ponad 3000 słodkich babeczek).

Dla odwiedzających centrum dostępna również była ścianka do robienia zdjęć z zaproszonymi gośćmi. Jak można się było spodziewać uczestnicy szczególnie chętnie fotografowali się w towarzystwie Joanny Kurpy. Wiele z tych fotografii trafiło na profile społecznościowe uczestników dodatkowo zwiększając zasięg akcji.

Zwieńczeniem i prawdziwie imprezowym akcentem urodzin 10-tych Focus Bydgoszcz był wieczorny koncert Sarsy, który odbył się na scenie zewnętrznej.

Integracja działań przyniosła bardzo dobre wyniki

Realizując event z okazji 10-tych urodzin Focus Bydgoszcz udało się zintegrować działania promocyjne w świecie rzeczywistym i wirtualnym co wpłynęło na zainteresowanie akcją i przyniosło sukces frekwencyjny podczas wydarzenia finałowego. Dzięki zaangażowaniu uczestników konkursów w sieciach społecznościowych uniknęliśmy przy tym niezbyt przyjemnych skojarzeń z działaniami reklamowymi. Pozwoliło to wzmocnić wizerunek marki naszego klienta jako firmy inspirującej i otwartej, ale nie nachalnej.

W rezultacie w kilku prowadzonych równolegle konkursach wzięło udział ponad 1000 osób, a bezpośredni kontakt z marką miało kilka tysięcy ludzi uczestniczących w wydarzeniu i dziesiątki tysięcy za pośrednictwem internetu i drukowanych insertów.

Podziel się

Polub nas na Facebooku

Oceń realizacje na Instagram

Obserwuj nas na LinkedIn

Obserwuj nas na Tweeterze

Odwiedź nasz kanał na YouTube