Akcja promocyjna dla KARE Design: w tym szaleństwie jest metoda

kategoria:
Akcja promocyjna dla KARE Design: w tym szaleństwie jest metoda

Nie jest tajemnicą, że akcja promocyjna nie musi zakładać rozbudowanego budżetu. Nie oznacza to jednak, że musi być przy tym nudna i sztampowa. Wprost przeciwnie. O sukcesie jednak zdecyduje wybranie odpowiedniego zespołu realizacyjnego.

O tym, jak powinny wyglądać akcje promocyjne pisaliśmy już na naszym blogu. W naszej produkcji dla KARE Design postawiliśmy właśnie na te trzy elementy:

  • Spersonalizowaną interakcje,
  • Nastawienie zespołu
  • Wyrazistą identyfikację wizualną.

Nasz klient

Krakowski showroom KARE to jedyny w Polsce salon niemieckiej marki KARE Design. To nie tylko meble, oświetlenie i akcesoria wystroju wnętrz, ale przede wszystkim styl życia, który inspiruje i zaraża optymizmem oraz chęcią do eksperymentalnej zabawy w poszukiwaniu własnej, wnętrzarskiej tożsamości.

Nasz klient miał zatem wyrazisty wizerunek, którego oddanie stało w centrum planów promocyjnych.

Może Cię również zainteresować

 

Zwiększanie sprzedaży

Akcje promocyjne i sprzedażowe według Lilla House

Strategie marketingowe

Jeszcze marketing czy już marketainment

Case study

Doświadczenie marki w praktyce 10-te urodziny Focus Bydgoszcz

 

Zadanie

Naszym zadaniem podczas trwającej 10 dni akcji było dotarcie do jak największej liczby odbiorców z informacją o przygotowanych z okazji drugich urodzin salonu atrakcyjnych zniżkach. W pierwszym rzędzie chodziło zatem o przekonanie mieszkańców Krakowa, że warto wybrać się w tym czasie do salonu. Zwiększanie świadomości marki również było istotne, ale jednak na drugim planie.

Akcja promocyjna nie mogła ograniczać się zatem wyłącznie do pasywnego wręczania ulotek informacyjnych. Miała na celu aktywne zachęcanie do skorzystania z oferty. Nasz klient potrzebował zatem wsparcia profesjonalnej agencji, która zaplanowałaby rozbudowane scenariusze interakcji, ale również gwarantowała odpowiednio dobrany zespół mogący je zrealizować. Nie bez znaczenia dla naszego klienta była możliwość zdania się na pomoc supervisora, dbającego o sprawny i planowy przebieg akcji, odciążając zleceniodawcę z zadań związanych ze szczegółami produkcji.

Realizacja

Pomysł na realizacje nawiązywał do wizerunku klienta, oraz maskotki marki - manekina Freda. Oryginalne kostiumy hostów nie tylko zwracały uwagę, ale stanowiły element wizualnej identyfikacji. Dzięki temu nasza akcja promocyjna dla KARE Design zyskała wyrazisty i rozpoznawalny charakter.

Charakterystyczne stroje oraz nieco ekstrawaganckie zachowanie dawały hostom dogodne narzędzie do wejścia w interakcje z odbiorcami, którzy chętnie i dość żywiołowo reagowali na nasz zespół. Jego zaś nastawienie i autentyczny entuzjazm gwarantował wysoki procent skuteczności działań.

Akcja promocyjna zyskała dodatkowy zasięg dzięki włączeniu mechanizmów promocji w sieciach społecznościowych. W tym punkcie również postawiliśmy na prostotę: konkurs z nagrodami zachęcał uczestników do dzielenia się materiałami na profilach społecznościowych.

Wyniki

Lilla House przyczyniło się do realizacji celu klienta dzięki bardzo szerokiemu gronu odbiorców do których trafiliśmy podczas naszych działań promocyjnych. W trakcie trwania akcji nasz klient odnotował znaczący wzrost liczby odwiedzających salon oraz portal i profil społecznościowy. Dużą popularnością cieszył się również przygotowany przez nas konkurs, który wyraźnie rozszerzył zasięg akcji.

Nasze działania poskutkowały również powstaniem dużej ilości fantastycznych materiałów zdjęciowych oraz filmu, który z powodzeniem wykorzystywany jest przez naszego klienta w internecie.

Wnioski

Akcje promocyjne nie zawsze wymagają rozbudowanego budżetu, ale zawsze powinny być przygotowywane przez profesjonalny, zgrany i oddany zespół. Niezależnie od zakładanego celu realizacji o jej sukcesie zdecyduje bowiem ten kluczowy składnik.

Realizacja dla KARE Design opierała się na profesjonalizmie i entuzjazmie hostów i to te czynniki zdecydowały o sukcesie naszych akcji promocyjnych.

Podziel się

Polub nas na Facebooku

Oceń realizacje na Instagram

Obserwuj nas na LinkedIn

Obserwuj nas na Tweeterze

Odwiedź nasz kanał na YouTube