4 kluczowe elementy skutecznych realizacji event marketingowych

kategoria:
4 kluczowe elementy skutecznych realizacji event marketingowych

Wspominaliśmy już na naszym blogu, że event marketing jest tą formą komunikacji marki z klientem, która stwarza największe szanse na zbudowanie lojalności i więzi. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że poprzez odpowiednio zaplanowaną i przeprowadzoną produkcję eventową marka może dotrzeć do wybranej grupy kluczowych odbiorców z właściwie dobranym komunikatem marketingowym.

Ponadto, oprócz samego przekazu treści odnoszącego się do wartości, w które wierzy marka, na przykład odpowiedzialność i rzetelność usług, marka ma okazję do zbudowania pełnego doświadczenia w odbiorze konsumenta, które trudne jest do osiągnięcia w jakiejkolwiek innej formie komunikacji.

Aby jednak stało się to możliwe event marketingowy musi być zbudowany w oparciu o następujące założenia:

  • edukacja
  • estetyka
  • rozrywka
  • czynnik angażujący

Dopiero połączenie wszystkich tych elementów umożliwia stworzenie niepowtarzalnego doświadczenia, które kojarzone z marką i powtarzane jest skuteczną drogą do zbudowania bliskich więzi z konsumentami.

Edukacja w event marketingu

Walor edukacyjny wpleciony w scenariusz eventu może odnosić się do przedstawienia klientom sposobów działania nowego produktu lub usługi.

Ten element może być również wprowadzony podczas eventów okolicznościowych, gdzie marka ma możliwość przedstawienia historii, jaka kryje się za tematem, jaki jest motywem przewodnim eventu. Na przykład interesujące dla uczestników eventu może być w jaki sposób przebiegała budowa nowo oddanego budynku firmy albo jakie były początki istnienia marki, która obchodzi swój jubileusz istnienia.

Estetyka realizacji eventowych

Walor estetyczny każdego eventu odgrywa kluczową rolę, ponieważ oddziałuje na zmysły uczestników i odnosi się do wspólnego pragnienia przebywania w interesujących i eleganckich miejscach.

Odpowiednia aranżacja wnętrza, dobór kolorystyki oraz elementów dekoracyjnych jak również staranne wykonanie każdego z elementów składających się na scenografię eventu tworzy odpowiedni nastrój i daje poczucie obcowania z otoczeniem niepowtarzalnym, a więc zapadającym w pamięć.

Rozrywka

Kluczowym dla stworzenia niepowtarzalnego doświadczenia wśród uczestników eventu jest włączenie elementów rozrywkowych, oczywiście zakładając, że cel eventu na to pozwala.

Humor i zabawa pozwalają zapamiętać każde wydarzenie na długo i powodują, że uczestnictwo przebiega w sposób niewymuszony.

Event daje szansę na przygotowanie scenariusza skierowanego do dobrze zaplanowanej i poznanej grupy odbiorców, a więc możliwe jest odpowiednie dobranie części rozrywkowej, aby trafić w oczekiwania uczestników. Skoro podstawowym mechanizmem event marketingu jest angażowanie uczestników, niezwykle istotnej staje się znalezienie dla nich odpowiedniej motywacji. Przyjemność, jaką daje rozrywka jest jedną z najlepszych.  

Zaangażowanie

Jako ostatni ale równie istotny element budowania niepowtarzalnego doświadczenia poprzez event jest angażowanie uczestników we wszystko co dzieje się podczas wydarzenia.

Istotą tworzenia eventu angażującego jest skłonienie odbiorców do aktywnego uczestnictwa poprzez określone działania, jak na przykład udział w konkursach, aby ułatwić lepsze zapamiętanie i odbiór eventu a tym samym zbudować bliższe relacje z marką.

Podsumowując, event udany to taki, który buduje niezapomniane doświadczenia, czyli na długo zapada w pamięć uczestników a jednocześnie niesie ze sobą odpowiednio dobrane wartości, zgodnie z którymi chce być pozycjonowana marka.

Rozwiązania event marketingu trafiają do odbiorców poprzez wykorzystanie elementów edukacyjnych i rozrywkowych. Dobrze przy tym, by były estetycznym dziełem sztuki oraz zakładały troskę o zaangażowanie uczestników. 

Tak przygotowane wydarzenie ma szansę na długo pozostać w pamięci uczestników a tym samym stać się ważnym elementem strategii budowania bliskich relacji marki ze swoimi najważniejszymi klientami.

Podziel się

Polub nas na Facebooku

Oceń realizacje na Instagram

Obserwuj nas na LinkedIn

Obserwuj nas na Tweeterze

Odwiedź nasz kanał na YouTube